Univerzální energie

Člověk je schopen pocítit a přijmout energii potřebnou v životu ve spánku.  Jedná se o energii univerzální a všudypřítomnou. Ta se nalézá v Univerzu a nese veškeré informace o Vesmíru a všech nám dosud skrytých věcech.
 
Ve spánku se totiž oddělí naše duchovní tělo od fyzického a tak může dojít do té nejvyšší úrovně nabrat energii o těch nejvyšších vibracích, která normálně zde v úrovni Země v takovém čistém stavu nemůže být přítomna. A proto se ráno opět probouzíme naplněni energií, kterou potřebujeme.

Kromě spánku je možné tuto nejvyšší a nejčistší energii  přijímat, jsme-li zasvěceni do  energie Reiki. Jestliže přijmeme toto zasvěcení, potom  na naši žádost tahle energie vchází do našeho těla 7. korunní čakrou ( na temenu hlavy), naplňuje neše tělo a dlaněmi a chodidly vyvěrá ven. Proto můžeme přikládáním dlaní touto energií naplňovat a léčit i druhé.

Universální energii i bez zasvěcení mohou přijímat a pracovat s ní kdykoli ti, lidé, kteří se již na své cestě natolik vibračně přiblížili nejvyšší úrovni, že s ní mohou přirozeně volně disponovat.